استفاده از روغن اسانس گل سرخ در ماشین های دیزلی

با توجه به اینکه روغن اسانس گل سرخ به تقویت کلاژن سازی کمک می کند و کلاژن بلوک ساختمانی پوست است. برای کشسانی و استحکام پوست ضروری است. بدن شما به طور طبیعی با افزایش سن، کلاژن کمتری تولید می کند.

روغن گل سرخ سرشار از ویتامین A است که برای تولید کلاژن ضروری است. همچنین نشان داده شده است که گل سرخ از ایجاد MMP-1، آنزیمی که کلاژن را در بدن تجزیه می کند، جلوگیری می کند.

تحقیقات نیز از این مزایا پشتیبانی می کند. در مطالعه‌ای در سال 2015 محققان دریافتند شرکت‌کنندگانی که پودر گل سرخ را به صورت خوراکی مصرف می‌کردند، افزایش قابل توجهی در قابلیت ارتجاعی پوست داشتند.

به کاهش التهاب کمک می کند: گل رز سرشار از پلی فنول و آنتوسیانین است که ممکن است به کاهش التهاب کمک کند. همچنین حاوی ویتامین E، آنتی اکسیدانی است که به دلیل اثرات ضد التهابی آن شناخته شده است.

با در نظر گرفتن این موضوع روغن گل رز ممکن است به آرام کردن تحریکات ناشی از:

 • آکنه روزاسه
  پسوریازیس
  اگزما
  درماتیت

روغن

به محافظت در برابر آسیب خورشید کمک می کند: آسیب تجمعی ناشی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید در طول عمر نقش مهمی در پیری زودرس دارد. قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش (UV) همچنین می تواند در توانایی بدن برای تولید کلاژن اختلال ایجاد کند.

روغن گل سرخ حاوی آنتی اکسیدان هایی مانند ویتامین A و E است. نشان داده شده است که این ویتامین ها به طور هم افزایی با آسیب های قابل مشاهده خورشید مبارزه می کنند. آنها همچنین ممکن است به جلوگیری از پیری نور کمک کنند.

با در نظر گرفتن این موضوع، روغن گل رز ممکن است برای کمک به کاهش اثرات منفی قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش استفاده شود. اما نباید به جای ضد آفتاب استفاده شود.

با پزشک یا متخصص پوست خود در مورد اینکه چگونه می توانید با خیال راحت از هر دو در روتین مراقبت از پوست خود استفاده کنید، صحبت کنید.

به کاهش هایپرپیگمانتاسیون کمک می کند: هایپرپیگمانتاسیون زمانی اتفاق می‌افتد که ملانین اضافی لکه‌ها یا لکه‌های تیره روی پوست ایجاد کند. این می تواند ناشی از عوامل متعددی باشد.

از جمله:

 • قرارگیری در معرض نور خورشید
  تغییرات هورمونی، مانند بارداری یا یائسگی
  برخی داروها، از جمله قرص های ضد بارداری و داروهای شیمی درمانی