تخمه آفتابگردان

تخمه آفتابگردان همانطور که از نامش پیداست – دانه آفتابگردان است. به طور دقیق تر، حتی میوه های آفتابگردان. یک گل آفتابگردان دارای حدود 1000 تا 1500 میوه است که در گل آذین آفتابگردان قرار دارند. پوست سیاه میوه از یک طرف گرد و از طرف دیگر مخروطی است. بدون پوسته، هسته ها معمولاً کرم رنگ هستند. طعم لذیذ تخمه آفتابگردان به طور مشخص معطر، شیرین و کمی آجیلی است. روغن تخمه آفتابگردان به دست آمده از هسته آن طعم مشابهی دارد. میوه های بدون پوست عمدتا به عنوان خوراک پرندگان استفاده می شود.

تخمه

وارد کننده تخمه چینی

دانه ها در سپتامبر و اکتبر برداشت می شوند، اما در تمام طول سال در دسترس هستند.قطعا! تخمه آفتابگردان حاوی مقدار زیادی مواد مغذی با ارزش است که تاثیر بسیار مثبتی بر بدن شما دارد. به عنوان یک بمب پروتئین واقعی با 21 گرم در هر 100 گرم هسته، منبع ایده آلی از پروتئین برای وگان ها و گیاهخواران است. مزیت دیگر ترکیب رنگارنگ ویتامین های مختلف است – نه در مقادیر بسیار زیاد، اما این مخلوط تفاوت را در اینجا ایجاد می کند. تخمه آفتابگردان همچنین چربی های سالم بدن شما را تامین می کند. 90 درصد چربی های موجود را اسیدهای چرب غیراشباع تشکیل می دهند. برای مثال، اینها تأثیر مثبتی بر عروق خونی و قلب دارند.

 

با 557 کالری در 100 گرم، دانه ها را نباید دست کم گرفت. حدود نیمی از آنها (47 گرم) از اسیدهای چرب تشکیل شده است. همانطور که قبلا ذکر شد، بیشتر اینها غیر اشباع هستند. اینها را «چربی‌های سالم» می‌نامند، زیرا بدن کلسترول LDL مضر هنگام مصرف نمی‌سازد.

شما می توانید از ما غذای سالم مانند کاسه، کاسه و سالاد سفارش دهید. اما ما در وب سایت خود کاری های خامه ای نیز داریم که جایگزین عالی برای پیتزا یا همبرگر هستند و از غذاهای هندی الهام گرفته شده اند. منتظر سفارش شما هستیم

به طور سنتی، مغزها در نانوایی روی رول یا موسلی و بیسکویت بسیار استفاده می‌شوند. نظر شما در مورد اسپری بر اساس تخمه خارجی آفتابگردان آسیاب شده چیست شما می توانید در مقاله کره آجیل ما بیشتر در این مورد مطالعه کنید. هسته ها نیز به عنوان تاپینگ ایده آل هستند.

به طور خلاصه دانه ها را تفت دهید تا طعم بیشتری پیدا کنند و سالاد یا سوپ خود را با آنها تزئین کنید. در نواحی مدیترانه ای به علت طبع تخمه آفتاب گردان نیز معمول است که مغزها را به صورت برشته و نمک زده به عنوان میان وعده مصرف کنند.بهتر است مغزها را در مکانی خشک، دربسته و تاریک نگهداری کنید. در غیر این صورت، اسیدهای چرب موجود در آن می توانند اکسید شوند و میوه ها فاسد می شوند.