قیمت تخمه آفتابگردان سفید ریز در بازار کاهش یافت

به میوه حاصل از گل یا گیاه آفتاب گردان، تخمه آفتابگردان خام اطلاق می شود که قیمت هر کیلوی آن بسته به میزان کیفیت و سایز و اندازه تخمه متفاوت می باشد. همه تخمه ها حاوی مقادیر زیادی امگا 3 می باشند و سرشار از اسیدهای چرب اشباع شده و اسید چرب غیر اشباع و به طور کلی چربی هستند که تمامی این موارد شامل تخمه های آفتاب گردان نیز می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایتهای مجموعه آراد برندینگ مراجعه نمایید.

تخمه آفتابگردان سفید

تخمه آفتابگردان سفید از خواص بسیار زیادی برخوردار است. به عنوان مثال: مصرف این تخمه آفتابگردان به علت مغذی بودنش برای خانم های شیرده توصیه می شود. این تخمه در انواع خام و شور موجود است که مصرف تخمه شور برای افرادی که دچار فشار خون بالا هستند توصیه نمی شود.

تخمه آفتابگردان زعفرانی در بالا بردن سیستم ایمنی بدن بسیار مفید می باشد و برای افرادی که دچار بیماری های قلبی و عروقی می باشند بسیار مفید و پر ارزش است. همچنین به این نکته مهم هم میتوان اشاره کرد که از بیماری های سرطان زا جلوگیری می کند.

این محصول توانسته در جهان نسبت به دیگر تخمه ها برتری پیدا کند و جایگاه مناسبی را به خود اختصاص دهد. نوع قلمی آن بسیار خوش طعم بوده و دارای دانه های پر و یکسانی می باشد. تخمه آفتاب گردان از خواص و فواید زیادی برخوردار است که ما در این مطالب به قسمتی از آن اشاره کردیم.

قیمت تخمه آفتابگردان ریز

با توجه به مزایا و فوائدی که این آجیل برای بدن دارد میزان عرضه و تقاضای بالایی داشته و قیمت تخمه آفتابگردان ریز و تخمه کدو نیز با توجه به این عوامل و نواسانات بازار روز، متغیر می باشد.

این تخمه با داشتن سلنیوم که یک آنتی اکسیدان قوی است، فراوان برای بیماریهای تیروئیدی مناسب و مفید می باشد و همچنین با داشتن منیزیم بالا در سلامت قلب و مغز مفید بوده و موجب تقویت ماهیچه های آن می شود و افسردگی را نیز از بین می برد.

ماده ای به نام ریبوفلاوینها در تخمه های آفتاب گردان وجود داشته که به آزاد کردن انرژی چربیها و پروتئینها می پردازد و انرژی مورد نیاز ورزش را فراهم می نماید. این آجیل پر طرفدار به علت داشتن ویتامینهای، A و D و همچنین مواد معدنی غنی، برای سلامت کبد مناسب بوده و با این موادها به سم زدایی و درمان علائم کبد چرب می پردازد.

میزان این چربی در نمونه های تخمه خام کمتر از تخمه های نمونه های تفت داده و یا همان بو داده می باشد اما با توجه به مفید بودن این چربیها، همانند گردو، برای کبد چرب مناسب می باشد، زیرا این چربیهای موجود در آفتابگردانها برای بدن ما ضروری به حساب می آید، اما این موضوع دال بر مصرف بی رویه آن نمی باشد چرا که در صورت مصرف افراطی تخمه آفتاب گردان، میزان تجمع این چربیها در کبد افزایش یافته و سبب کبد چرب می گردد.